Jak nosić biżuterię z perłami?

Jak nosić biżuterię z perłami?

Oktawia Staciewińska

Oktawia Staciewińska

Trendy 2022-08-03 PRZECZYTASZ W 2 MINUTY

Perły od wieków uchodzą za królewskie klejnoty, utożsamiane z subtelną elegancją. Jako ozdoba klasycznej biżuterii nie wychodzą z mody i są ponadczasowym dodatkiem, a od pewnego czasu nie schodzą z najważniejszych wybiegów modowych i należą do najgorętszych trendów. Perły z kolekcji Apart to zarówno klasyczne, jak i współczesne wzornictwo.

Na początek kilka zasad, o których warto pamiętać:

  • Perły od wieków uchodzą za królewskie klejnoty, ale w ostatnim czasie przeżywają prawdziwy renesans, podbijając modowe trendy.
  • Fascynacja perłami wiąże się z ich delikatną urodą, tajemniczością i zaskakującym sposobem, w jaki powstają.
  • Przez lata uważane za symbol nienagannej elegancji, obecnie są ozdobą bardziej awangardowej i casualowej biżuterii. Nie tracąc nic ze swej subtelności, zaskakują wszechstronnością.

Dlaczego perły zachwycają?

Perły powstają w niesamowity sposób. Trudno w to uwierzyć, że obronna reakcja perłopławu, do którego wnętrza dostało się ciało obce, jest początkiem powstania tego pięknego klejnotu. Ich niezwykłe pochodzenie sprawiło, że już w mitologii perły wiązano z momentem narodzin Afrodyty. Pojawiały się także w innych kulturach, które uważały, że perły mają moc wpływającą na duchowość i mądrość. Perły jako symbol są silnie związane z kobiecością, niewinnością i tajemnicą. Były uwieczniane na portretach dawnych kobiet z rodzin królewskich i szlacheckich, jak i są noszone przez królowe i księżne z aktualnie panujących monarchii. Najsłynniejszą chyba perłą świata jest ta, uwieczniona przez Johannesa Vermeera na intrygującym portrecie „Dziewczyna z perłą”. To klejnoty podziwiane od wieków po dziś dzień, a w jakim wydaniu perły występują w Apart?

CZYTAJ WIĘCEJ: Perły hodowane: czym są i jakie są ich rodzaje

Perły glamour z diamentami

Złota biżuteria z diamentami i perłami w klasycznym wydaniu to połączenie blasku i delikatności. Komplet takiej biżuterii to inwestycja w nieprzemijający styl, który nie traci na wartości, a wręcz z upływem lat ją zyskuje. Jest idealnym wyborem jako prezent dla żony z okazji 30 rocznicy ślubu, nazywanej perłową. W biżuteryjnym zestawie lub pod postacią pierścionka z diamentami i perłami czy ozdobionych nimi kolczykami wspaniale wpisze się w szczególny klimat tego wydarzenia. To biżuteria, która uwodzi przez lata, a przekazywana z pokolenia na pokolenie będzie cenną, a przy tym sentymentalną pamiątką dla kolejnych kobiet w rodzinie.

Klasyczna biżuteria z perłami

Jacqueline Kennedy mawiała, że perły są zawsze stosowne. I rzeczywiście: zakładane na różne okazje dają pewność, iż elegancki look nimi podkreślony będzie się zawsze prezentował nienagannie. Biżuteria z perłami, dzięki swej delikatności i szykowności, gwarantuje stonowany, wytworny efekt. Wystarczy więc prosta sukienka typu little black dress, a do tego minimalistyczne kolczyki z perłami, sznur pereł i bransoletka z tymi klejnotami, aby prezentować się efektownie. Perłowy naszyjnik czy też cały komplet w takim duchu warto mieć w swojej kolekcji. Niezależnie od wieku kobiety prezentuje się ponadczasowo i pasuje na wiele okazji. Biżuterię z perłami chętnie wybierają panny młode oraz goszczące na takich uroczystościach panie.

Perły: modowy hit!

Perły przeżywają aktualnie prawdziwy renesans i królują w dodatkach podczas pokazów największych marek modowych. Projekty z perłami są zaskakujące, często niemal awangardowe, co udowadnia, jakim uniwersalnym klejnotem jest perła i jak doskonale prezentuje się jako ozdoba niebanalnych wzorów. Biżuterię z perłami można oczywiście znaleźć w ofercie Apart, a szczególnie intrygująco prezentują się bransoletki czy naszyjniki, w których subtelną biel perły zestawiono z wyrazistym splotem łańcucha, również obecnie należącym do najmodniejszych motywów w biżuterii.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak czyścić perły? Praktyczny poradnik


Oktawia Staciewińska

Oktawia Staciewińska

W Apart odpowiedzialna za treści magazynowe oraz komunikację marki w mediach.

Więcej artykułów tego autora