Trendy

Bardzo długie zaręczyny

Już wiesz, że to ta jedyna, pisana Tobie, ta, z którą chcesz spędzić resztę życia. Przed Tobą najważniejszy egzamin – zaręczyny. Z pomocą Apart, uda Ci się w miarę bezstresowo przejść przez trudy wyboru właściwego pierścionka dla Twojej wybranki. Znasz Ją już dobrze, wiesz co lubi, jaki ma styl, upodobania. Nie wypada popsuć tej szczególnej uroczystości, wysyłając ukochaną na zaręczynowy rekonesans. Jeśli jednak dopadają Cię chwile zwątpienia i nie radzisz sobie z wyborem – poproś jej najbliższą przyjaciółkę, która nie tylko niezawodnie doradzi Ci w kwestii wyboru odpowiedniego pierścionka, ale także zachowa dyskrecję. Nie zapomnij o dobraniu właściwego rozmiaru biżuterii – najlepiej wykorzystując do zmierzenia jeden z jej pierścionków. Pierścionek zaręczynowy nosi się zwyczajowo na serdecznym palcu prawej lub lewej dłoni.

Jeśli chodzi o wybór wzoru, musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii.

Po pierwsze. Nie zapominaj o tym, że Twoja ukochana będzie nosiła go codziennie i  w dodatku dłużej, niż ślubną obrączkę. Dlatego warto przyjrzeć się jej stylowi ubierania, trybowi życia. Ale to nie najważniejsze…

Po drugie. Wybór kruszca. Wbrew pozorom nie jest to tak oczywiste. Wśród przyszłych narzeczonych, równie wiele jest zwolenniczek, co przeciwniczek tradycyjnego, żółtego złota. A może nawet obecnie, tych drugich jest więcej. Przyjrzyj się biżuterii, jaką nosi – jeśli preferuje klasyczne złoto – wybór jest wiadomy. Jeśli woli srebrną biżuterię, zakup pierścionka wykonanego z białego złota lub platyny, będzie zdecydowanie słuszną decyzją. Jeśli nie przepada za biżuterią (to rzadkie przypadki) – mimo wszystko bezpieczniejszym wyborem będzie druga opcja.

Po trzecie. Kamień. Istota zaręczynowego pierścionka. Nie od dziś wiadomo, że diamenty są najlepszymi przyjaciółmi dziewczyn. Śpiewała o tym Marylin Monroe. Wiadomo też, że „diamenty są wieczne”, o czym z kolei przypomniała Shirley Bessey, w piosence do jednej z części przygód agenta Bonda. Dziewczyny marzą o diamencie – symbolu unikatowego piękna i luksusu w stylu dawnych hollywoodzkich gwiazd. Bez obaw – pierścionek z niewielkim kamieniem, nie zrujnuje Cię.

Twa wybranka preferuje klasyczne wzory? Bez trudu znajdziesz je w ogromnej ofercie Apart. Delikatny pierścionek z brylantem, oprawiony w białe złoto lub żółte złoto, to idealny wybór. Te modele występują z diamentami o różnej masie. Wersję z najmniejszym brylantem o masie 0,10 ct można zakupić już w cenie 1290 zł. Najdroższe pierścionki z tych wzorów mają brylant o masie ponad 1,00 ct.

Dla równie subtelnej, romantycznej miłośniczki złotego kruszcu, dostępne są wzory pierścionków, zwieńczone brylantami, łączonymi w kwiatowy motyw. Bardzo delikatne, a jednak przykuwające uwagę diamentowym blaskiem.W ofercie Apart znajdziesz także pierścionki bardziej ascetyczne, o geometrycznych formach; idealne, jeśli twoja ukochana hołduje zasadom minimalizmu. Symetryczna kompozycja mniejszych czterech kamieni i centralnie osadzonego większego brylantu w oprawie białego złota, to jedna z takich propozycji.

Jeśli natomiast Twoja wybranka kocha nowoczesne, oryginalne wzory, połączenie trzech różnych rodzajów złota i diamentów będzie idealne.

 

Po czwarte. Nie tylko diamenty. Są inne, równie efektowne i piękne klejnoty, które oscarowo zagrają swoją rolę w tym szczególnym dniu. Będą równie eleganckie, wytworne i luksusowe. Wybierając unikatowy tanzanit w sąsiedztwie diamentów, w klasycznym ujęciu, na pewno nie spudłujesz w tej ważnej chwili.

Równie pięknie prezentuje się zestawienie szlachetnych szafirów, diamentów i białego złota. Głęboka barwa szafiru została niezwykle wydobyta, dzięki brylantowemu blaskowi otaczających go diamentów. Pierścionek o niewątpliwym uroku królewskich klejnotów – podobnym kilka miesięcy temu książę William obdarował Kate Middleton.Po piąte. To właśnie ten dzień. Jedyny. Wyjątkowy. Niepowtarzalny. Jak klejnot, który dla Niej wybrałeś. Jak Ona.

Poprzedni wpis Następny wpis

Mogą Ci się również spodobać