fot. East News / Coco Chanel
Trendy

Perły na co dzień

Od wieków perły cieszyły się ogromną popularnością wśród jubilerów. Przez wieki też, były symbolem majestatu, będąc między innymi klejnotami osadzanymi w królewskich koronach.

Na początku XX wieku, słynna ikona mody – Coco Chanel, zrzuciła bezceremonialnie perły z piedestału. Była ich ogromną wielbicielką. Długie sznury pereł były żelaznym elementem strojów Coco, bo jak mawiała „kobieta potrzebuje dużej ilości pereł” i sama siebie uczyniła uosobieniem tego powiedzenia. Ona pierwsza zestawiła je z codziennymi garsonkami, tweedami, prostymi sukienkami. Namiętnie też łączyła szlachetne perły ze sztuczną biżuterią, którą wymyśliła i wypromowała wiedząc, że nie wszystkie wielbicielki dobrego stylu stać na wyrafinowane klejnoty.

To właśnie nieśmiertelnej Coco zawdzięczamy to, że perły stały się bardziej przystępne i uniwersalne; pasujące do tak wielu stylizacji.

Apart ma w swojej kolekcji biżuterię z perłami, do której nie potrzeba wieczorowych kreacji, a które świetnie sprawdzą się na co dzień.

Zobacz, jak można łączyć piękne, długie naszyjniki z kolorowych pereł z bezpretensjonalnymi, nowoczesnymi propozycjami od Hermesa, Haidera Ackermanna oraz ponadczasowym szykiem Coco Chanel, przekładanym na język XXI wieku przez Karla Lagerfelda. Perła nie musi być nobliwa – zajrzyj do kolekcji Apart.

fot. East News / Chanel – Paryż

fot. East News / Hermes – Paryż

fot. East News / Haider Ackermann – Paryż
Poprzedni wpis Następny wpis

Mogą Ci się również spodobać