Eventy

Obrączki Apart w kosmosie!

20 maja 2011 roku o godzinie 7:00 (15:00 czasu polskiego) w New Mexico (USA) na orbitę poleciała rakieta, na pokładzie której znalazł się specjalny ładunek ślubny. W profesjonalnie zabezpieczonej puszce znalazły się obrączki marki Apart, które otrzymały nazwę i numer seryjny Space Wedding Rings 001 (SWR-001). To początek międzynarodowego projektu realizowanego przez polską firmę Fajne Wesele.

Wybraliśmy obrączki marki Apart, bo zależało nam na tym, by pierwsze kosmiczne obrączki były sygnowane przez rodzimą, polską firmę – mówi Anna Wieruszewska Puto, właścicielka Fajne Wesele i inicjatorka Space Wedding Rings – To duży międzynarodowy projekt, przy którym będziemy współpracowali z partnerami z wielu krajów. Postanowiliśmy, że nie może w nim zabraknąć wartościowych marek z Polski. Apart to nasz największy producent biżuterii, a wybrany model to jedna z najbardziej ekskluzywnych propozycji obrączek ślubnych na polskim rynku.

Ładunek z obrączkami został zamocowany w głowicy sześciometrowej rakiety SL-5, która w 90 sekund wzniosła się na orbitę na wysokość około 70 mil, czyli 130 km. Prędkość tej rakiety dochodzi do 6 400 km/h, a na orbicie przebywała około 4 minut. Po 15 minutach od startu rakieta i ładunek wylądowały na otaczającej port kosmiczny pustyni.

Więcej o projekcie: www.spaceweddingrings.com

Poprzedni wpis Następny wpis

Mogą Ci się również spodobać