Blogowe Inspiracje

BIŻUTERYJNY HIT SEZONU: CHOKER

Ogromną popularnością cieszył się w latach 90, a tak naprawdę wywodzi się z Francji końca XVIII wieku. Teraz powrócił w wielkim stylu, lansowany przez najważniejsze marki modowe na sezon letni 2017.

Choker to coś na kształt biżuteryjnej obroży, noszonej bardzo blisko szyi. Ten klasyczny oparty jest na zmysłowości aksamitki, zwykle w kolorze czarnym, ale są także wersje o koronkowych splotach, wykonane ze skóry, metaliczne lub bazujące na długich, cieniutkich sznurkach, które można kilkukrotnie owinąć wokół szyi i dowolnie związać. Chokery zwykle zdobią dekoracyjne zawieszki i tutaj praktycznie nie istnieją żadne ograniczenia – w tej roli pojawiają się kamienie szlachetne, jak na przykład perły, migotliwe cyrkonie, delikatne detale o różnych kształtach. W zależności od użytych materiałów i stylu, w jakim go zaprojektowano, choker może mieć charakter subtelnego dodatku lub biżuterii z rockowym pazurem.

1batch_P3310446 batch_rebellook-plakias-kreta-8batch_lee-hm-apart-102batch_choker artelioni3 batch_lee-hm-apart-3

Każdy z wymienionych wzorów jest dostępny w ofercie marek Apart, Elixa i Artelioni w różnych odsłonach, wśród których każda kobieta znajdzie swój idealny typ. To, jak się prezentują, i z jakim lookiem współgrają, już sprawdziły cztery blogerki – Sara, Magda, Kamila i Daria, a każda z nich zrobiła to we własnym stylu.
Autorka cammy.com.pl wybrała dystyngowany wzór marki Artelioni z czarnych koronek z nutą vintage, ozdobiony delikatnością perły i zestawiła dodatek z surowością klasycznego, czarnego garnituru. Choker tej marki z pozłacaną, rozświetloną cyrkoniami zawieszką wybrały również Sara i Daria – pierwsza z nich połączyła go z romantycznymi falbankami i kobiecą naturalnością, druga z kolei wybrała rockową klasykę, czyli jeansy i skórzaną ramoneskę. W podobnym stylu choker marki Apart ze skórą i perłą zaprezentowała twórczyni rebellook.pl. Magda sięgnęła jeszcze po ascetyczny wzór ze stali szlachetnej od marki Elixa i założyła choker do prawdziwie letniej stylizacji z ultramodnymi falbanami i plisami.

 

Poprzedni wpis Następny wpis

Mogą Ci się również spodobać