Lifestyle

Wenecja – Lot Anioła

Najsłynniejsze miasto na ziemi. Pałace na palach wbitych w błotnistą lagunę do dzisiaj przyciągają miliony turystów. Gondole przewożą zakochanych, gwiazdy filmowe i ekscentryczne arystokratki. Zgromadzonymi tu dziełami sztuki można by obdzielić kilka państw. Jednak w Wenecji wyglądają wyjątkowo olśniewająco.

Wenecję od zawsze upodobały sobie kobiety. Nie dlatego, że tu żył i rozkochiwał w sobie wszystkie panie sam Giacomo Casanova.  Miasto, które na mapie wygląda jak dwie leżące ryby, idealnie nadaje się na flirty, intrygi, zbrodnie z miłości i wielkie romanse.

Kiedy parę miesięcy temu tradycyjnie zaczął się karnawał, Wenecja tradycyjnie oszalała. Tysiące ludzi podziwiało procesje łodzi i gondoli sunących po Canale Grande.
W tym roku całą defiladę zorganizowano w stylistyce filmów Federico Felliniego. Kulminacyjny moment karnawału to jednak il Volo dell’Angelo, czyli… Lot Anioła.

Niezwykłe zdjęcia nie tylko dzięki Anji, tak pasującej do tej tajemniczej, nieco dwuznacznej atmosfery miasta, ale także przez ich niezwykłą malarską kompozycję. W tym mieście wszystko jest jak namalowane. Ludzie, jakby dopiero przed chwilą zeszli z obrazów, pałace, mostki, kanały zapełnione gondolami i pełniącymi tu rolę ciężarówek i ambulansów motorówkami wiozącymi towar do sklepów i chorych do szpitala.

Cdn.
Maciej A. Brzozowski, autor książki „Włosi. Życie to teatr” (MUZA)

Poprzedni wpis Następny wpis

Mogą Ci się również spodobać