Trendy

8 MARCA Z APART – ŚWIĘTO KAŻDEJ KOBIETY

Zbliża się Dzień Kobiet. Kobiety to nie tylko bohaterki dnia codziennego, ale są także ważną częścią szeroko pojmowanej kultury. Portretowane, opiewane przez poetów i pisarzy, wyraziste jako postacie filmowe. Poświęcono im również wiele muzycznych hitów.

Dzieła, w których pojawiają się kobiety należą do najwybitniejszych w danej dziedzinie sztuki. Wystarczy przywołać choćby ikoniczną „Monę Lisę”, namalowaną przez Leonarda da Vinci – od wieków fascynującą i mimo dekad badań wciąż owianą tajemnicą, kryjącą się za zagadkowym, delikatnym uśmiechem na twarzy Giocondy. Podobna magia kryje się w portrecie „Dziewczyna z perłą” holenderskiego mistrza Jana Vermeera, który zresztą niezwykle często uwieczniał na swoich obrazach kobiety. Kobieca postać uchwycona przez malarza, po wielu wiekach nadal jest tak intrygująca, że o możliwej genezie i powstawaniu dzieła nakręcono klimatyczny film ze Scarlett Johansson w roli tytułowej.

/ 1. Złoty pierścionek – nieskończoność / 2. Pierścionek srebrny z cyrkoniami – nieskończoność / 3. Bransoleta charms – zestaw – nieskończoność / 4. Bransoletka srebrna z cyrkoniami – nieskończoność / 5. Naszyjnik z żółtego złota z diamentami – nieskończoność / 6. Naszyjnik srebrny – nieskończoność /

Literatura to także prawdziwa kopalnia wspaniałych postaci kobiecych, z których wiele przeniesiono potem na deski teatrów oraz pojawiło się w ekranizacjach filmowych. Tak nietuzinkowe kobiety, jak na przykład Lady Makbet, Anna Karenina, kapryśna Scarlett O’Hara, nierozważna i romantyczna Holly Golightly, stworzona przez Trumana Capote, a ze współczesnych choćby uwielbiana za dystans do siebie Bridget Jones, wciąż inspirują wielu twórców.Kino to nie tylko postacie zaczerpnięte z literatury, ale także pełnokrwiste kobiece bohaterki wykreowane przez scenarzystów, w tym te, które mają swoje pierwowzory w historii. Jest ich tyle i są tak wspaniałe oraz wielowymiarowe, że trudno byłoby je wymienić, ale warto zwrócić uwagę choćby na brawurowe bohaterki kultowego już reżysera Quentina Tarantino – Pannę Młodą z „Kill Billa” i Jackie Brown z filmu pod tym samym tytułem. To kobiety bezkompromisowe, silne, znające swoją wartość, świadome i odważne w realizacji swoich celów.Kobiety pojawiają się także w słynnych utworach muzycznych. Jedną z najbardziej znanych kompozycji muzyki klasycznej jest utwór Ludwiga van Beethovena, zadedykowany kobiecie – „Dla Elizy”. Kobiety są także inspiracją dla powstania wielu hitów współczesnej muzyki popularnej – wystarczy przywołać „Oh, Pretty Woman” Roya Orbisona”, „Woman” Johna Lennona czy Boba Dylana i jego „Just Like A Woman”.

Kobiety nie tylko są bohaterkami dzieł, ale także ich autorkami jako malarki, pisarki, reżyserki i wykonawczynie wspaniałych ról i piosenek.

/ 1. Bransoletka z żółtego złota z diamentem i agatami – Kasia / 2. Bransoletka z żółtego złota z agatami i diamentem – nieskończoność / 3. Złota zawieszka z cyrkoniami – litera M / 4. Złota zawieszka z cyrkoniami – litera A / 5. Bransoleta charms – zestaw – nieskończoność / 6. Naszyjnik srebrny – Magda / 7. Bransoletka srebrna – koniczyna, podkowa, kółko /Także w życiu codziennym otaczają nas niezwykłe kobiety – mamy, żony, narzeczone, siostry, przyjaciółki, babcie… Ich marcowe święto to doskonała okazja, aby zaskoczyć te najbliższe niezwykłym podarunkiem. Doskonałym wyborem będzie biżuteria – coś, co oczaruje w chwili obdarowania i będzie trwałą pamiątką. W zależności od tego, kto będzie obdarowaną, warto postawić na odpowiedni motyw, niosący ze sobą wyjątkowe znaczenie. Nieskończoność ze złota lub srebra to symbol, który zawsze sprawdzi się jako prezent na Dzień Kobiet.W delikatnej odsłonie dostępne są różnorodne wzory, w tym nieskończoność w formie lekkich bransoletek z kolekcji Fun Fun. Dla córki albo dziewczyny świetnym wyborem będą takie motywy, jak biżuteryjna litera bądź imię, a także biżuteria na szczęście, na przykład z kolekcji Magic Moments lub Charms. Pochodzące z kolekcji Love Love złote lub srebrne serce w formie zawieszki, naszyjnika lub bransoletki to doskonały prezent dla żony lub mamy./ 1. Kolczyki ze stali szlachetnej – serca / 2. Bransoletka ze stali szlachetnej – serce / 3. Naszyjnik ze stali szlachetnej – serce / 4. Naszyjnik srebrny – serca / 5. Bransoletka srebrna – serca / 6. Naszyjnik srebrny – serca / 7. Zawieszka z żółtego złota z diamentami /Ten motyw pojawia się także wśród nowości marki Elixa. 8 marca nie zapomnijmy także o niezwykłej kobiecie, czyli ukochanej babci. Biżuteria na Dzień Kobiet dla niej może być ozdobiona subtelnymi motywami kwiatów, które zastąpią te prawdziwe i będą cieszyć bardzo długo swoim finezyjnym urokiem. Bogaty wybór kwiatowych motywów można znaleźć w kolekcjach Apart Secret Garden i Beads, a także w linii Paradise marki Artelioni./ 1. Zawieszka srebrna z cyrkoniami – kwiatki / 2. Kolczyki srebrne z cyrkoniami – kwiatki / 3. Naszyjnik z mosiądzu pozłacany / 4. Kolczyki z mosiądzu pozłacane / 5. Bransoletka beads zestaw – kwiat / 6. Bransoletka beads zestaw – kwiat /

Poprzedni wpis Następny wpis

Mogą Ci się również spodobać