Eventy

ŁUKASZ JEMIOŁ I APART – SEANS FILMOWY W DUCHU RETRO

Łukasz Jemioł – jeden z ulubieńców rodzimej branży modowej, zaprosił swoich gości w podróż do przeszłości, a ściślej na seans zremasterowanych arcydzieł polskiego kina. Duch lat sześćdziesiątych i kinowych przebojów tamtych czasów, unosił się nad kolekcją na nadchodzącą jesień i zimę.23 czerwca, do stołecznego Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat” przybył tłum gwiazd, wśród których nie mogło oczywiście zabraknąć ambasadorki marki Apart, muzy i przyjaciółki projektanta, Małgorzaty Sochy.W nastrój wydarzenia wprowadziły widzów fragmenty kultowych obrazów – „Noża w wodzie” Romana Polańskiego, a przede wszystkim wybitnego „Pociągu” Jerzego Kawalerowicza, które były inspiracją do stworzenia wysmakowanej kolekcji w duchu retro.

scena z: Biżuteria Apart, SK:, , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Twarze głównych bohaterów tego drugiego filmu, granych przez Lucynę Winnicką i Leona Niemczyka, znalazły się w formie nadruków na wybranych elementach linii. Łukasz Jemioł zaproponował na jesień – zimę 2016/17 stonowaną kolorystykę, opartą na szarościach, bieli, czerni i oszczędnej palecie pudrowych barw. Kroje, jak przystało na inspiracje sprzed kilku dekad, były przede wszystkim pudełkowe lub trapezowe.

akpa20160623_jemiol_pokaz2_jk_1160_ akpa20160623_jemiol_pokaz2_jk_1598_

Projektant zachwycił elegancką wersją bomberki, szlafrokowymi lub futrzanymi płaszczami, miękko oplatającymi sylwetkę dzianinami oraz wyrafinowanymi detalami, takimi jak francuskie koronki, kaszmir, skóra czy futrzane kołnierzyki wiązane na tasiemki. Dodatki, doskonale dobrane przez stylistkę Agnieszkę Ścibior, to świetnie współgrające z klimatem kolekcji biżuteryjne projekty od marki Apart, a przede wszystkim wzory pochodzące z linii zdobionych perłami.

akpa20160623_jemiol_pokaz2_jk_1841_ akpa20160623_jemiol_pokaz2_jk_2057_

Ponadczasowa uroda tych wyjątkowych kamieni, doskonale prezentuje się zarówno w spektakularnych duetach z białym złotem i diamentami lub żółtym złotem, jak i srebrem oraz cyrkoniami. Na pokazie pojawiły się głównie klasyczne, krótkie naszyjniki z białych pereł, ale w ofercie marki Apart występują one także w projektach, skłaniających się formą ku modernistycznym inspiracjom. W stylizacjach do pokazu wystąpiły także wybrane modele pierścionków marki Elixa. Pokaz wyreżyserowany przez Katarzynę Sokołowską, zebrał entuzjastyczne recenzje wśród zgromadzonych w Centrum gości.

scena z: Łukasz Jemioł, SK:, , fot. Baranowski/AKPA

Poprzedni wpis Następny wpis

Mogą Ci się również spodobać