Trendy

Obywatel Kane

Christopher Kane – rocznik ’82, Szkot, absolwent prestiżowej, londyńskiej Central St Martins College of Art and Design. Kiedy w 2006 pokazał swoją dyplomową kolekcję, brytyjski Vogue nie krył zachwytu, a Anna Wintour przedstawiła go wkrótce Donatelli Versace, z którą reaktywował Versus, młodzieżową linię włoskiego imperium modowego.

Kane od początku kariery zbiera entuzjastyczne recenzje. Nie każdy projektant przed trzydziestką, może liczyć na obecność naczelnej amerykańskiego Vogue’a w pierwszym rzędzie.

Jego kolekcja na wiosnę – lato 2011, pokazana podczas Londyńskiego Tygodnia Mody, to esencja tegorocznych tendencji. Seksowna, bazująca na koronce, ale w niezwykle intensywnych, soczystych kolorach, będących znakiem firmowym Szkota.

Uwagę zwracają też fantazyjne nadruki, jak ilustracje z kart futurystycznej, japońskiej baśni (w rzeczywistości inspirowane tatuażami yakuza). Nawet żakiecik w stylu Chanel, wykreowany na nowo przez Kane’a, zyskuje nowy wymiar. Romantyzm, przyprawiony szczyptą futuryzmu.

Zobacz, jak ubrania w stylu Kane’a  można łączyć z biżuterią z kolorowymi kamieniami i kryształami, wybierając inspirujące modele z kolekcji Apart.

fot. East News / Christopher Kane, pokaz lato 2011

 

 

Poprzedni wpis Następny wpis

Mogą Ci się również spodobać