Przewodnik zakupowy

SZTUKA ŁĄCZENIA

Czy da się połączyć tradycyjną, japońską sztukę składania papieru ze szlachetnym kruszcem? Czy złoto może być przestrzenne? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w dwóch kolekcjach Apart – Indali oraz najnowszej, Origami.

Indali zrodziła się z koncepcji wprowadzenia nieco bardziej egzotycznych propozycji biżuteryjnych dla wymagających kobiet, które poszukują oryginalnych dodatków. Jest lekka, nietuzinkowa; wykorzystuje często delikatny motyw łańcuszka. Indali lubi eksperymentować z formą, a jej ostatnie propozycje wyraźnie czerpią inspiracje ze świata technologii 3D. Efekt? Wielowymiarowe zawieszki, przypominające kształtem przestrzenne bryłki, które dzięki ażurowej, złotej konstrukcji można dowolnie nosić.

Linia Origami z kolei, swoją nazwę zaczerpnęła od wielowiekowej, dalekowschodniej tradycji składania papieru, z którego fantazja mistrza potrafi wyczarować prawdziwe dzieło sztuki. Charakterystyczne dla origami linie załamań, z pietyzmem przełożono na język biżuteryjnego rzemiosła, które po raz kolejny udowadnia, że potrafi oczarować kunsztem. Tak powstały, odwołujące się do finezji japońskich twórców, złote naszyjniki z eterycznymi zawieszkami. Zarówno złote wzory z Indali, jak i ulotne formy Origami można ze sobą dowolnie łączyć, zakładając kilka projektów jednocześnie, bowiem ich delikatne formy doskonale ze sobą korespondują.

origami-3origami-2 (1) origami-4

Poprzedni wpis Następny wpis

Mogą Ci się również spodobać