Eventy

ELIXA W PUNKOWYM ŚWIECIE LIDII KALITY

Stało się! Najnowszy pokaz na ten sezon zaprezentowała jedna z czołowych projektantek w Polsce, uwielbiana przez gwiazdy Lidia Kalita. Prezentacji kolekcji o tajemniczym tytule „Kim jesteś, kiedy nikt nie patrzy”  towarzyszyły dodatki z logo Elixa, które znakomicie wpisały się w wizję kreatorki.

Pokaz odbył się w zaskakującym miejscu – Lidia Kalita wybrała wnętrza nowoczesnej zajezdni tramwajowej na obrzeżach Warszawy. Ta lokalizacja oraz stworzona scenografia, okazały się strzałem w dziesiątkę, doskonale współgrając z tym, co działo się na wybiegu. Projektantka postawiła tym razem na modę z pazurem, mocno odwołującą się do estetyki punkowej subkultury, jej bezkompromisowości i buntowniczej natury; stąd też goście show zostali poproszeni o przyjście w ubraniach, nawiązujących właśnie do tego nurtu.

Co proponuje projektantka na aktualną jesień i zimę? Skoro punk, to oczywiście kolorystyka z dominującą czernią, grafitem i szarościami, a jeśli chodzi o desenie, to u Lidii Kality króluje krata oraz wyraziste pasy. W drapieżnej stylistyce, wśród poszarpanych spodni rurek, t-shirtów z nadrukami, mnóstwa symbolicznych dla punku agrafek, ćwieków i wystrzępionych, jakby niewykończonych ubrań; znalazły tak zaskakujące elementy, jak elegancki płaszcz oraz spodnie i marynarki o świetnym kroju z wykwintną nutą tweedu. Obok mięsistych swetrów oversize i szali, pojawiło się dużo tiulowych akcentów w formie warstwowych spódnic, ozdobnych wykończeń, a transparentna czerń tkanin posłużyła projektantce do stworzenia zmysłowych bluzek i sukienek o długości maxi.

O kształt każdego looku, jaki pojawił się na wybiegu, zadbała stylistkaAgnieszka Ścibior, która wybrała do prezentacji kolekcji nowości i bestsellery z biżuteryjnej kolekcji marki Elixa. Sygnowane przez nią dodatki doskonale wpisały się w konwencję pokazu i dopasowały do propozycji Lidii Kality. Z punkową stylistyką idealnie współgrały bardzo modne chokery, ekspresyjne bransolety XXL, wypełnione kompozycjami graficznych wzorów, kilkuelementowe kolczyki zakładane pojedynczo, naszyjniki z nutą etnicznych odniesień oraz duże pierścionki.

 

Kolczyki / 1 / 2 /

Bransolety / 1 / 2 /

Pierścionki / 1 / 2 / Chocker

 

Za reżyserię show odpowiedzialna była ambasadorka Apart, niezrównana Kasia Sokołowska, a obejrzeli go m.in.: Joanna Horodyńska, Tomasz Jacyków, Anna Wyszkoni, Maffashion, Rebellook, Aneta Kręglicka, Viola Kołakowska, Dorota Gardias, Filip Bobek, projektanci Ilona Majer i Rafał Michalak oraz wielu innych wielbicieli talentu i stylu Lidii Kality.

 

Poprzedni wpis Następny wpis

Mogą Ci się również spodobać