Eventy

RÓŻE GALI 2017 – LAUREACI ZE STATUETKAMI APART

Po raz piętnasty przyznano wyróżniającym się, wpływowym osobowościom, aktorom, ludziom teatru, muzyki i literatury Róże Gali, a partnerem plebiscytu i fundatorem pięknych statuetek dla laureatów po raz kolejny była marka Apart. Wyjątkowa uroczystość ich wręczenia przyciągnęła tłum gwiazd do warszawskiego Ufficio Primo.

Dwutygodnik „Gala” od kilkunastu lat docenia osiągnięcia znanych osób, a zwycięzców w poszczególnych kategoriach wyłaniają zarówno czytelnicy magazynu, jak i kapituła pod przewodnictwem redaktor naczelnej Anny Zajdler – Ibisz, która poprowadziła ceremonię wręczenia wyróżnień w towarzystwie Piotra Kraśki.

Firma Apart tradycyjnie zaprojektowała i wykonała statuetki – elegancką, posągową szklaną podstawę wieńczy ręcznie wykonana róża ze srebra. Podczas tegorocznego finału plebiscytu trafiły one do rąk Magdaleny Boczarskiej, nagrodzonej w kategorii Film za kreację w biograficznym obrazie „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” oraz utalentowanej Michaliny Łabacz za przejmującą rolę w filmie „Wołyń”, docenionej w kategorii Debiut. W kategorii Muzyka triumfowała Kayah z singlem „Po co”, Szczepana Twardocha uhonorowano za książkę „Król”, a w kategorii Teatr wyróżnienie odebrali twórcy kabaretu Pożar w Burdelu. W kategorii Online zwyciężyła Marta Dyks, którą doceniono za nagłaśnianie problemu choroby Hashimoto. Kapituła przyznała także dwa wyróżnienia specjalne, które w tym roku otrzymali: Krystyna Janda za całokształt twórczości oraz Jerzy Owsiak za działalność charytatywną.

Ceremonię wręczenia Róż Gali 2017 uświetniły występy wokalne Margaret, Edyty Górniak, Rafała Brzozowskiego i Sławka Uniatowskiego, którzy przejmująco wykonali utwory z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. W uroczystości, oprócz nominowanych udział wzięli, m.in.: Joanna Krupa, Kinga Preis, Doda, Joanna Horodyńska, Maryla Rodowicz, Natasza Urbańska, Anna Dereszowska, Michał Żebrowski z żoną Aleksandrą, Michał Szpak i Wojciech Mazolewski.

Marka Apart ufundowała także stylowe komplety biżuteryjne dla pięciu osób, biorących udział w głosowaniu w plebiscycie magazynu „Gala”.

Poprzedni wpis Następny wpis

Mogą Ci się również spodobać