Eventy

Berliński sukces Mariusza Przybylskiego

Swoją najnowszą kolekcję „Ultra” na wiosnę – lato 2012, Mariusz Przybylski zaprezentował podczas Mercedes – Benz Fashion Week  w Berlinie. Tytuł kolekcji tłumaczony jest jako „poza” lub „ponad” i rzeczywiście – projekty Przybylskiego wykraczają daleko ponad zwyczajność.

Projektant dekonstruuje  klasykę, dodając świeże, zaskakujące elementy. Jednym z najbardziej oryginalnych było wykorzystanie do projektów sztucznych włosów. Projektant wykonał z nich frędzle, spódnice, a nawet płaszcze. Choć może się to wydać karkołomnym pomysłem, to ubrania wykonane z tej niecodziennej materii zaskakiwały in plus. W kolekcji sporo było czerni, ale też złota, cytrynowej żółci,  neutralnych odcieni beżu; sporo przejrzystości i błysku.  Kolekcja zaskakiwała także nadrukami… słoi drewna. Choć wydaje się, że prezentowana kolekcja była eklektyczna, to jednak mimo połączenia tak różnorodnych elementów, całość  jest niezwykle spójna.

Kolekcję Polaka gorąco przyjęła kilkusetosobowa publiczność berlińskiej imprezy. W Polsce Mariusz Przybylski zaprezentuje ją we wrześniu w Warszawie.

Poprzedni wpis Następny wpis

Mogą Ci się również spodobać