Eventy

APART, ALBERT RIELE I CIENIE TOMASZA OSSOLIŃSKIEGO

Shadows to tytuł najnowszego pokazu mody cenionego projektanta Tomasza Ossolińskiego, który został zaprezentowany w warszawskiej Fortecy Kręglickich. Wysmakowanym kreacjom na jesień i zimę 2017/2018, towarzyszyły biżuteryjne dodatki od Apart oraz zegarki sygnowane przez Albert Riele.

Tym razem zainspirowały Tomasza Ossolińskiego arcydzieła malarskie Caravaggio. Uznawany za prawdziwego mistrza krawiectwa na miarę projektant, pokazał swoją interpretację tak charakterystycznego dla włoskiego twórcy baroku stylu, którego znakiem rozpoznawczym są kontrastowe światłocienie, intensywność i nieuchwytny motyw tajemnicy. Jak wyjaśniał przed show Tomasz Ossoliński, na jego koncepcje ogromny wpływ miała specyficzna mroczność dzieł Caravaggia oraz głębokie, osobiste doznania, jakie towarzyszyły mu podczas obcowania ze sztuką.

Klimat tych inspiracji oddawała już sama oprawa pokazu, który odbywał się w lekkim półmroku, w otoczeniu świec oraz z towarzyszeniem specjalnego projektu muzycznego „Show me”, na kształt którego miał wpływ sam projektant. Za choreografię show odpowiedzialna była Katarzyna Sokołowska, ambasadorka marki Apart. A jak unikatową atmosferę, uwiecznioną na płótnach Caravaggia, twórca przeniósł do świata mody? Przede wszystkim przy pomocy wykwintnych tkanin, pochodzących z włoskich i francuskich manufaktur. Ubrania powstały z aksamitu, skóry, organzy jedwabnej, strzyżonej wełny, które zostały ozdobione specjalnie zaprojektowanymi na potrzeby kolekcji haftami. To, w połączeniu z przytłumioną paletą barw, zastosowaniem różnych faktur oraz połyskujących i matowych materiałów, nadało kreacjom efekt gry światła i cienia. Stylizacjom Tomasza Ossolińskiego towarzyszyły dodatki biżuteryjne, m.in. świetlistość cyrkonii ze srebrnych kolekcji Apart, spinki do mankietów, graficzne naszyjniki i bransolety oraz utrzymane w złotej tonacji pierścionki marki Elixa, jak również stylowe zegarki z logo Albert Riele. Wizja projektanta, jego doskonały warsztat oraz inspiracje sprawiły, że każda z zaprezentowanych sylwetek była dopracowana w najmniejszym detalu. Jak deklaruje twórca, dla niego to osoba jest obrazem, a jego ubrania są oprawą, która ma najpełniej wydobyć piękno człowieka.

Pokazy Tomasza Ossolińskiego zawsze gromadzą tłumy gwiazd i nie inaczej było tym razem. Wśród gości nie zabrakło: znakomitych aktorek Mai Ostaszewskiej i Magdaleny Cieleckiej, debiutującej niedawno i już docenionej Michaliny Łabacz, Karoliny Gruszki, Romy Gąsiorowskiej z Michałem Żurawskim, Moniki Olejnik, Katarzyny Kolendy – Zaleskiej, projektantek Joanny Klimas i Gosi Baczyńskiej oraz reprezentacji czołowych autorek blogosfery z Rebellok na czele.

fot. Jacek Kurnikowski/AKPA1fot. Jacek Kurnikowski/AKPA2fot. Jacek Kurnikowski/AKPA3

Poprzedni wpis Następny wpis

Mogą Ci się również spodobać