Blogowe Inspiracje

BIŻUTERIA BLISKO NATURY

Świat roślin, zwierząt, a nawet owadów od wieków inspiruje twórców szeroko pojętej sztuki. Motywy te odnaleźć można w rzeźbach, malarstwie, sztuce użytkowej oraz… sztuce jubilerstwa. Kolekcje Apart pełne są barwnych, fantazyjnych odniesień do bogactwa natury.Roślinne detale oraz sylwetki owadów najefektowniej prezentują się w formie broszek, które w obowiązującym sezonie modowym należą do topowych dodatków. Świat owadów to przede wszystkim specjalność nasyconej tajemniczością kolekcji Księżycowa. Z mosiądzu, kryształów, bursztynów i cyrkonii wyczarowano duże, ekstrawaganckie brosze w kształcie skarabeuszy, biedronek, motyli czy intrygujących ważek, przywodzących na myśl obraz „Dziwny ogród” Mehoffera. Niektóre wzory zaprojektowano tak, aby mogły pełnić podwójną rolę – można je zarówno tradycyjnie przypiąć, jak również nosić na łańcuszku w formie zawieszki.

Bardziej eteryczny charakter mają broszki odzwierciedlające bujność świata flory. Roślinne motywy przyjmują tu najróżniejsze formy – od subtelnie naszkicowanych, ażurowych kształtów po misternie odwzorowane detale, jak choćby w broszce z linii Indali, która przypomina odciśnięty w złocie liść. Oprócz złota oraz srebra, w projektach tych wykorzystano także naturalną urodę bursztynu lub lśnienie cyrkonii, a także delikatne perły.

Aktualne trendy zachęcają, aby nie ograniczać się do jednej broszki, ale przypinać po kilka, tworząc autorskie kompozycje, którymi można nawet ozdobić nakrycia głowy lub torebki. Właśnie tak kreatywnie wykorzystała broszki Apart mała bohaterka bloga Vivi & Oli-Baby Fashion Life.

Poprzedni wpis Następny wpis

Mogą Ci się również spodobać