Eventy

SZTUKA, MODA I ALBERT RIELE

Co łączy markę Albert Riele, Teatr Wielki – Operę Narodową oraz modę? Jak się okazuje bardzo wiele! W Galerii Opera otwarto wystawę „Cały teatr na naszej głowie”, prezentującą m.in. nakrycia głowy zaprojektowane do spektakli wystawianych na deskach Teatru. Albert Riele należy do grona partnerów tej znamienitej instytucji.

To trzecia taka wystawa z kręgu mody, prezentująca fascynujące zasoby magazynów stołecznego Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Po ubraniach i butach, przyszedł czas nie tylko na nakrycia głowy, ale także peruki, maski czy wianki, stworzone przez zespół profesjonalistów Teatru na potrzeby różnych wydarzeń, jakie miały premiery na jego scenie. To dzieła autorstwa znakomitych projektantów, m.in. Zofii de Ines, Gosi Baczyńskiej, Joanny Klimas i Borisa Kudlički, które można było podziwiać w spektaklach wybitnych twórców: „Onieginie” Mariusza Trelińskiego, „Ignorancie i szaleńcu” Krzysztofa Warlikowskiego, „Strasznym dworze” Davida Pountneya, „Czarodziejskim flecie” Achima Freiera i wielu innych.

Oglądając prezentację można odbyć fascynującą podróż w czasie poprzez różne epoki i style, a także podziwiać kunszt twórczyń pracowni modniarskiej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. W otwarciu wystawy, łączącej modę ze sztuką, na zaproszenie marki Albert Riele udział wzięły reprezentantki poczytnych blogów z kręgu mody i biżuterii, a mianowicie Agata i Katarzyna – kreatorki pica.pica.pl oraz autorka www.rebellook.pl.

Dotarcie na czas na inaugurację tak niezwykłego wydarzenia jest koniecznością, Magda Samborska wybrała więc kobiecy model zegarka z kolekcji Albert Riele, którego precyzyjny szwajcarski mechanizm o to zadbał. Jego klasyczny design z kolei doskonale dopasował się do stylizacji twórczyni bloga oraz do wyjątkowych okoliczności.

Poprzedni wpis Następny wpis

Mogą Ci się również spodobać